Gönderen Konu: META STOCKTA SİSTEM TESTER KULLANIMI  (Okunma sayısı 3560 defa)

aksude

• Yeni Üye
  • *
  • 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: META STOCKTA SİSTEM TESTER KULLANIMI
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2013, 13:28:55 »
Merhaba ,
Sistem tester ın nasıl çalışıtğı ile ilgili bilgi verebilecek olan var mı ?

Saygılar...

borsa-tilkisi

• borsa tilkisi
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: META STOCKTA SİSTEM TESTER KULLANIMI
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2011, 23:02:27 »
Enhanced System Tester™ (Geliştirilmiş Sistem Test Edici)Yüzlerce sistemi, binlerce hisse senediyle geçmişe dönük test etme imkanı… Hem de bir kaç dakika içinde!
Bir alım-satım sistemine güvenebilmenin tek yolu, o sistemi geçmişe dönük test etmekten geçer.
MetaStock Professional'ın Geliştirilmiş Sistem Test Edicisi artık çok daha ayrıntılı, çok daha esnek ve çok daha kişiselleştirilebilir olduğundan, tam istediğiniz gibi analizler yapabilir ve bunları geçmişe dönük test ederek inanılmaz kesinlikte sonuçlar üretebilirsiniz.
En son alım-satım analizi teknolojisi sayesinde, daha önce mümkün olmayan kesinlikte "kazandıran" alım-satım senaryoları üretebilirsiniz.
Geliştirilmiş Sistem Testi Edici ile bir kaç dakikada geçmişe dönük yüzbinlerce test yapabilirsiniz. "Kazandıran" hisseler ortaya çıktığında, yeni değişkenler girerek tekrar test edebilir ve geçmişe dönük EN BAŞARILI alım-satım senaryosunu bulabilirsiniz.
Ayrıca, Geliştirilmiş Sistem Test Edici'nin müthiş kişiselleştirmesi, ayrıntılı sonuçları ve detaylı raporları ile, bulmuş olduğunuz hisse adayının potansiyeli hakkında daha kesin ve doğru sonuç çıkartabilirsiniz.
Artık sadece "nokta odaklı" geçmişe dönük testlere son! Şimdi, yaptığınız testlerdeki giriş-çıkış seviyeleri gibi değişkenleri değiştirebilir veya düzeltebilirsiniz. Hatta "stop" ve "limitli emir" ler için bile.
Yaptığınız testlere komisyon ve emir kayması (slippage - hızlı piyasalarda serbest fiyatlı emirlerin birkaç kademe aleyhte gerçekleşmesi durumu) faktörlerini ekleyebilirsiniz. Ayrıca, alım-satım büyüklüğünü tutara göre, adede göre, işlem masrafına göre veya mevcut olan hisselere göre ayarlayabilirsiniz.
Bugüne kadar alım-satım kararı vermek için yaptığınız testlerden hiç bu kadar gerçekçi, ayağı yere basan sonuçlar almadınız.

borsa-tilkisi

• borsa tilkisi
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
META STOCKTA SİSTEM TESTER KULLANIMI
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2011, 17:18:11 »
SİSTEM TESTER İLE İLGİL CALISMALARA YER VERİLECEKTİR